Biuro Obsługi Klienta
62 767 99 24
Wydział Oczyszczania Miasta
62 767 99 21; 62 767 10 32
Harmonogramy odbioru odpadów

Ekofestyn

18.09.2022

W niedzielę 18 września, w Hali Sportowo-Widowiskowej w Stawiszynie odbył się Ekofestyn, podczas którego nagrodzono laureatów konkursu „Odpady oddajesz – nagrody dostajesz”.

W ramach imprezy Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych wspólnie z POM EKO wystawiło stoisko, przy którym zarówno najmłodsi jak ich rodzice mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu prawidłowej segregacji odpadów i recyklingu. Wszystkie prawidłowe odpowiedzi (nawet te, które były owocem współpracy z rodzicami) nagrodzone były oczywiście drobnymi nagrodami.

Dla zainteresowanych uczestników Ekofestynu istniała również możliwość dokładnego zapoznania się z funkcjonowaniem naszej trzykomorowej śmieciarki.

Dodatkowo na festynie dla dzieci i młodzieży zorganizowane były stanowiska edukacji ekologicznej OZE energia wody, wiatru, biomasy i słońca.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w akcji, która pomogła mieszkańcom Gminy i Miasta Stawiszyn poszerzyć swoją wiedzę na temat racjonalnej gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska.