Biuro Obsługi Klienta
62 767 99 24
Wydział Oczyszczania Miasta
62 767 99 21; 62 767 10 32
Harmonogramy odbioru odpadów

Segregacja odpadów - Wielkogabarytowe

Odpady komunalne wielkogabarytowe

Odpady komunalne wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w gospodarstwach domowych, które ze względu na duże rozmiary i wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach, workach i kontenerach na śmieci.

Do tej grupy odpadów zaliczamy m. in. stare meble, wózki dziecięce, wykładziny, dywany, materace i sprzęt AGD. Wymagają one czynności demontażowych, które pozwolą na wydzielenie z nich części przydatnych do recyklingu oraz usunięcie elementów niebezpiecznych.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne jak również części samochodowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

Odpady komunalne wielkogabarytowe powinny być zbierane w wydzielonym miejscu na terenie nieruchomości, w sposób nie utrudniający korzystania z nieruchomości przez osoby trzecie i usunięte w wyznaczonym terminie przez firmę wywozową. Terminy i sposób odbioru odpadów wielkogabarytowych dla poszczególnych gmin umieszone są w zakładce Harmonogramy.